Dnes je 15. 08. 2020 a svátek má Hana

ZpětÚvodOddlužení Exekuce řešení

Exekuce řešení

Zadlužit se je velmi snadné. Ani se nenadějete a jste v tom. Máte hypotéku, splácíte nemovitost? Přišly nečekané výdaje, v podobě pořízení nového vybavení, nákupu automobilu, či uhrazení částky za vyplavený byt? Spadnout do kolotoče dluhů a následných exekucí není složité. Dostat se z této situace je však oříšek. Nejste první, ani poslední, co musí řešit problémy s exekucí.

Nedobrovolné dražby a exekuce nemovitostí váš problém neřeší

Pokud dojdete až do bodu, kdy řešíte exekuci nemovitosti, měli byste se o to víc zamyslet. Může se vám totiž lehce stát, že nařízená dražba váš dluh sníží jen minimálně. Nejenom že tak přijdete o střechu nad hlavou, nýbrž vám většina dluhů zůstane.

Profesionálové z ONYXS CZ se na dražby a exekuce nemovitostí, na prodej nemovitostí v exekuci a exekuční řešení jako celek zaměřují. Společně s vámi tak najdou ten nejlepší způsob, jak vše vyřešit pro vaši spokojenost a klidné spaní.

Řešení exekucí u ONYXS CZ probíhá hned v několika fázích:

  • Po vyplnění níže uvedeného formuláře vás nejpozději do dvanácti hodin od odeslání dotazu zkontaktuje náš specialita na řešení exekucí. Ten vám v úvodu poskytne více informací o exekuci
  • Následně si společně vyberete první možný termín prohlídky a kontaktní schůzky
  • Druhý den po prohlídce vám uděláme nabídku komplexního řešení vašeho problému
  • Připravíme veškeré podklady a právní zastoupení
  • Zkontaktujeme se s vašimi věřiteli a zajistíme bezpečný průběh řešení exekucí
  • V případě nutnosti vykoupíme vaši nemovitost za hotové peníze

Věděli jste, že odměna exekutora činí až 15% z prodané nemovitosti?

Pokud jste majitelem zadlužené nemovitosti, která je již vedena v exekučním řízení, nemáte příliš možností, jak danou situaci řešit. Jednak může přijít exekutor, který zjistí, zda vyvíjíte či nevyvíjíte aktivity vedoucí k vyplacení dlužné částky. V případě neaktivity tak budete dříve či později, většinou však v horizontu několika týdnů, informován o zahájení dražebního jednání, tedy o nedobrovolné dražbě majetku. Vaše nemovitost bude prodána za výrazně nižší cenu, než je její skutečná tržní hodnota.

Z prodeje nemovitosti je vyrovnán původní dluh vůči věřiteli, ale i poplatky a sankce, vyplývající z činnosti exekutora a dražebníka. Lehce se tak může stát, že díky vaší nečinnosti nejen, že přijdete o své bydlení, ale též nesplatíte celý svůj dluh, který vám bude posléze opět narůstat.

Je problém v exekučním řízení skutečně neřešitelný?

Je tedy vhodné splatit dluh co nejdříve, aby jeho výše nadále nerostla. V případě, že majitel zadlužené nemovitosti nemá vlastní zdroje k vyplacení dluhu, nezbývá nic jiného, než prodat nemovitost za tržní cenu. Ovšem zde nastává další, na první pohled zcela neřešitelný, problém. Kvůli probíhajícímu exekučnímu řízení nemůže majitel nemovitosti s majetkem nakládat a nesmí jí tak ani prodat. Čelí tedy opět faktu, že nejprve musí dluh vyplatit a poté může nemovitost prodat.

Ze zdánlivě bezvýchodné situace a začarovaného kruhu se lze vcelku jednoduše dostat. Naše společnost má s podobnými případy praxi. S konkrétním problémem vám pomůže a nalezne optimální řešení.

Pomůžeme Vám snížit váš dluh

Po společné dohodě s vámi, jako majitelem zadlužené nemovitosti, je vyčíslena tržní hodnota dané nemovitosti a za tuto cenu se začne majetek prodávat. Mezitím se specialista ONYXS CZ spojí se všemi věřiteli, přičemž si nechá vyčíslit dlužné částky a dohodne si termín vyplacení. V rámci podobných jednání našich odborníků s exekutory často dochází ke snížení sankčních i dalších poplatků, díky čemuž se finální dluh výrazně snižuje. Poté bude celkový dluh vyplacen z finančních zdrojů naší společnosti a po samotném prodeji nemovitosti je částka vyplacena zpět z kupní ceny.

Výsledkem takovéto spolupráce je pro majitele zadlužené nemovitosti jistota, že jeho dluh již neporoste, nemovitosti v exekuci nebudou prodány v nedobrovolné dražbě a naopak budou prodány za maximální možnou tržní cenu.

„Společnosti ONYXS CZ jsem opravdu vděčný za jejich pomoc. Byla to pravděpodobně moje poslední naděje a zafungovala opravdu rychle.“ Milan, 42 let, Praha

Do dluhové spirály, která byla následkem uvalení exekuce, se dostal i pan Milan. Reálně mu tedy hrozilo, že proběhne nedobrovolná dražba. Když odhalil, jaké jsou nástrahy dražby, podlomila se mu kolena. Zjistil totiž, že vyvolávací cena nemovitosti představuje dvě třetiny její hodnoty. Když k tomu přičetl exekutorský poplatek, který je účtován patnácti procenty z vydražené nemovitosti a přidal ještě poplatky dražebníka, pokuty a sankce zjistil, že mu zbývá jen asi polovina hodnoty jeho rodinného domu. Na finance přitom bude čekat několik dalších měsíců, což ale věřitele, kteří chtějí své peníze zpět do několika týdnů, vůbec nezajímá.

Pan Milan se proto rozhodl zkontaktovat ONYXS CZ. Naši specialisté se případu ihned chopili a do dvou dnů připravili všechnu dokumentaci, potřebnou pro zastupování v oddlužení. Naše realitní kancelář zkontaktovala věřitele, přičemž se s nimi domluvila na splacení veškerých pohledávek dlužníka. Tyto finance poté společnost ONYXS CZ z vlastních zdrojů uhradila. Poté prodala dům za skutečnou tržní cenu. Pan Milan byl schopen splatit své dluhy a zbavil se exekuce. ONYXS CZ tak panu Milanovi ušetřila 550.000 korun a do deseti dnů byl bez dluhů. Po následném prodeji nemovitosti měl ještě dostatek financí na řešení vlastního bydlení.


Hledání nemovitosti

Rychlý kontakt


Mobil: +420 777 197 090
E-mail: info@onyxs.cz