Dnes je 18. 06. 2019 a svátek má Milan

ZpětÚvodAktuality Jak se ubránit krádeži nemovitosti?

Jak se ubránit krádeži nemovitosti?

10.12.2013 14:26

Jak se ubránit krádeži nemovitosti?

K vlastnímu převodu domu (bytu, pozemku aj.) je nezbytná kupní smlouva společně s návrhem na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí. Podpisy musí být úředně ověřeny, k čemuž slouží výše uvedený falzifikát občanského průkazu, který si pachatel nechá vyhotovit na jméno vlastníka dané nemovitosti. Smlouvu už potom stačí podepsat a předat na Katastrální úřad. V ten okamžik se majetek převádí na nového majitele. Okradení lidé se o tom dozví až ve chvíli, kdy si jejich nemovitost bude nárokovat někdo jiný, popř. náhodnou kontrolou v prohlížeči katastru. V  loňském roce se vyskytlo cca 1 000 falešných vkladů tohoto druhu.

Další riziko představuje fakt, že může nemovitost posloužit někomu cizímu jako ručení pro zajištění půjčky. Princip je stejný jako při odcizení, rozdíl je jen v typu smlouvy - místo kupní se použije zástavní.

Než dojde ke změnám v legislativě, které povedou k ochraně nemovitostí, musí si majitelé svůj majetek hlídat sami. Jednou z možností je každodenní kontrola katastru nemovitostí, další variantou je aplikace, která bude nemovitost sledovat sama. Toto zvládne např. projekt HLIDAMSIKATASTR.cz,  kde se v několika krocích zadají potřebné údaje (jméno a adresa nemovitosti). Pokud nastane jakákoliv změna, bude majitel informován o  tom, co se právě děje s jeho majetkem.


Hledání nemovitosti

Rychlý kontakt


Mobil: +420 777 197 090
E-mail: info@onyxs.cz

Aktuality